KALENDAR TAKMIČENJA DO KRAJA 2018. GODINE

 

Dragi plivači i poštovani roditelji,

Naš Klub u narednom periodu čeka poprilično gust raspored takmičenja, a koji se sastoji od sudjelovanja na sljedećim mitinzima:

 • V Bosna Piccolo Cup 2018.“ Olimpijski bazen Sarajevo, 27.10. 2018.,
 • Međunarodni plivački miting „Mladost 2018.“ Bazen PVC „Mladost“ – Zagreb, 10.i 11. 11. 2018.,
 • Međunarodni plivački miting „Samir Ćirak – Ćiro“ Tuzla, 10.11. 2018.
 • Međunarodni plivački miting „Kup Kragujevca 2018“, Kragujevac, 17.11. 2018.,
 • HPS mini GP 2 “Sveti Krševan” – Zadar, 17.i 18.11. 2018..,
 • Međunarodni plivački miting „Mali delfini 2018.“, Banja Luka, 24.11. 2018.
 • Međunarodni plivački miting „Cup Novi Grad 2018“, Olimpijski bazen Sarajevo, 1.12. 2018.,
 • Međunarodni plivački miting „Božićni Cup 2018“, Sveučilišni bazen u Rodoču – Mostar, 8.12. 2018.
 • Velika nagrada Slovenije „MM Maribor 2018“, Maribor, 22.i 23.12. 2018.,
 • Međunarodni novogodišnji plivački miting „Delfin – Aqua Star 2018“, Banja Luka, 22.12. 2018.
 • Otvoreno prvenstvo Bosne i Hercegovine 29.i 30.12. 2018. (o mjestu održavanja prvenstva obavijestit ćemo Vas naknadno).

Ukoliko zbog školskih obaveza ili nekih drugih razloga, neka djeca nisu u mogućnosti sudjelovati na mitinzima na kojima su predviđeni, molimo Vas da se blagovremeno javite glavnoj trenerici Aleni Ćemalović, kako bi Vam u međusobnoj komunikaciji ponudili neko drugo rješenje, ukoliko za to postoji mogućnost. Također, budući da je riječ o velikom broju takmičenja do kraja godine, molimo Vas da ukoliko smo našom greškom nekoga izostavili sa spiskova, da nam se javite, kako bi tu grešku i ispravili.

 • Prvo u nizu takmičenja na kome će naš klub nastupiti do kraja ove godine je „V Bosna Piccolo Cup 2018.“ koji će se održati na olimpijskom bazenu „Otoka“ u Sarajevu 27.10. 2018. godine. Preliminarni spisak plivača za ovaj miting, kao i sve potrebne informacije o putovanju na ovaj miting, nalaze se klikom na spisak ispod.

PICCOLO-KUP-SPISAK

 

 • Dio naših plivača će sudjelovati na 46. Međunarodni plivačkom mitingu „Mladost 2018.“, koji će se održati na bazenu PVC „Mladost“ u Zagrebu, 10. i 11. 11. 2018. godine. Tradiconalni Miting „Mladost 2018“ i ove godine predstavlja jedno od najzanimljivijih plivačkih takmičenja, a ugostit će veliki broj plivača iz Slovenije, Srbije, BIH, Turske, Bugarske, Italije. Prema propozicijama pravo nastupa pored otvorene kategorije, na ovom mitingu imaju plivačice u katogoriji mlađe juniorke 2004./05. i juniorke 2002./03. i plivači u kategorijama mlađi juniori 2003./04.  i juniori 2001./02. Preliminarni spisak plivača za ovaj miting, kao i sve potrebne informacije o putovanju na ovaj miting nalaze se klikom na spisak ispod.

MLADOST 2018 – SPISAK

 

 • Naš Klub također, planira sudjelovati na 23. Međunarodni plivački miting „Samir Ćirak – Ćiro“, a koji će se održati u Tuzli, 10.11. 2018. godine u organizaciji plivačkog kluba „Zmaj Alpamm“. Miting se održava na 25 – metarskom bazenu u hotelu „Tuzla“, a učešće na ovom mitingu ovisit će o broju prijavljenih plivača koji žele nastupiti na ovom mitingu. Prijava za učešće na ovom mitingu odnosi se za plivače svih kategorija. Molimo Vas da najkasnije do nedjelje 28.10., prijavite učešće Vašeg djeteta na ovom mitingu, ukoliko to želite. Ako bude dovoljan broj prijavljenih plivača, blagovremeno ćemo Vas obavijestiti o svim ostalim detaljima vezanim za odlazak na ovo takmičenje.

 

 

 • Dana 17.11. 2018. godine dvanaest naših plivača će kao članovi gradske plivačke reprezentacije sudjelovati na međunarodnom plivačkom mitingu „Kup Kragujevca 2018“. Naime, riječ je o nastavku sportske saradnje između gradova Mostara i Kragujevca, u sklopu koje članovi tri mostarska plivačka kluba nastupaju za naš grad kao jedna ekipa. Djeca će biti smještena kod svojih kolega iz Kragujevca, a svi članovi gradske selekcije su oslobođeni plaćanja svih troškova puta i startnina. Prednost odlaska na ovaj miting imala su ona djeca koja su ljetos primila svoje kolege iz Kragujevca. Također, domaćini iz Kragujevca su u svom dopisu poslanom Sportskom savezu Grada Mostara sugerisali i koji uzrast djece mogu primiti. U skladu sa tim je ovaj spisak i formiran, a preliminarni spisak plivača za ovaj miting, kao i sve potrebne informacije o putovanju na ovaj miting, nalaze se klikom na spisak ispod.

KUP KRAGUJEVCA 2018 – SPISAK

 

 

 • Naš Klub planira učešće na HPS mini GP 2 “Sveti Krševan”, koji će se održati u Zadru, 17.i 18.11. 2018. Preliminarni spisak plivača za ovaj miting, nalazi se klikom na spisak ispod.

SV KRŠEVAN 2018 – SPISAK

 

 

 • U organizaciji Plivačkog kluba „Olymp“ iz Banja Luke 24.11. 2018. godine održat će se IV međunarodni plivački miting pod nazivom „Mali delfini 2018“, a učešće na ovom mitingu ovisit će o broju prijavljenih plivača koji žele nastupiti na ovom mitingu. Prijava za učešće na ovom mitingu odnosi se za plivačice i plivače rođene 2008. godine i mlađe. Molimo Vas da najkasnije do srijede, 14.11., prijavite učešće Vašeg djeteta na ovom mitingu, ukoliko to želite. Ako bude dovoljan broj prijavljenih plivača, blagovremeno ćemo Vas obavijestiti o svim ostalim detaljima vezanim za odlazak na ovo takmičenje.

 

 

 • Naš klub će nastupiti do kraja ove godine je, VII međunarodni plivački miting „Kup Novi Grad 2017“, koji će se održati na olimpijskom bazenu „Otoka“ u Sarajevu 02.12. 2017. godine. Preliminarni spisak plivača za ovaj miting, kao i sve potrebne informacije o putovanju na ovaj miting, nalaze se klikom na spisak ispod.

KUP-NOVI-GRAD-2018-SPISAK

 

 

 • Naš klub je dobio poziv za sudjelovanje na plivačkom mitingu „VI Božićni kup“, koji će se održati u organizaciji APK „Zrinjski“., u Mostaru, 08.12. 2018. godine, na Sveučilišnom bazenu u Rodoču. Zbog ograničenih kapaciteta, miting je pozivnoga karaktera., a organizatori mitinga su nas obavijestili da je maksimalni broj plivača po klubu 10. Preliminarni spisak plivača za ovaj miting, izaći će 1.12. 2018. godine, a učešće na ovom mitingu imat će 10 plivača koji do navedenog datuma budu imali najveći broj FINA bodova isplivanih u ovoj godini na 25 metarskim bazenima.

 

 • Naš Klub će 22. i 23.12. 2018. godine sudjelovati na međunarodnom plivačkom mitingu „Maribor“, a koji će se održati u Mariboru, u Sloveniji, u organizaciji plivačkog kluba „Branik“. Miting se održava na 50 – metarskom bazenu, a preliminarni spisak plivača za ovaj miting, kao i sve potrebne informacije o putovanju na ovaj miting, nalaze se klikom na spisak ispod.

MARIBOR 2018 – SPISAK

 

 • U organizaciji Plivačkog kluba „Delfin i Aqua Star“ iz Banja Luke 22.12. 2018. godine održat će se Međunarodni  novogodišnji plivački miting pod nazivom, a učešće na ovom mitingu ovisit će o broju prijavljenih plivača koji žele nastupiti na ovom mitingu. Prijava za učešće na ovom mitingu odnosi se za plivače svih kategorija. Molimo Vas da najkasnije do subote 10.12., prijavite učešće Vašeg djeteta na ovom mitingu, ukoliko to želite. Ako bude dovoljan broj prijavljenih plivača, blagovremeno ćemo Vas obavijestiti o svim ostalim detaljima vezanim za odlazak na ovo takmičenje.

 

 

 • Plivački savez BiH i ove godine planira 29. i 30.12. 2018. godine organizirati otvoreno državno prvenstvo za sve kategorije. Budući da još uvijek nemamo više informacija o održavanju ovog prvenstava, čim budemo imali više informacija blagovremeno ćemo Vas obavijestiti o svim detaljima vezanim za održavanje ovog prvenstva i oko našeg eventualnog učešća na istom.